Instrukcja korzystania ze strony BIP

 • Wydrukuj
 • Email
 • Instrukcja korzystania ze strony BIP. Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, w postaci ujednoliconego systemu stron w sieci informatycznej, stworzony w celu powszechnego udostępniania informacji publicznej. Podstawa prawna tworzenia BIP:Ustawa z dnia 6 września 2001r. o dostępie do informacji publicznej, Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 11 października 2005r. w sprawie minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych, Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej.BIP składa się z:Menu górnego zawierającego przejścia do:strony startowej Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, Strony Głównej Biuletynu Informacji Publicznej (https://www.bip.jaroslawski.pl/), mapy serwisu;Zakładek zawierających: dane kontaktowe, godziny urzędowania oraz pozostałe informacje dotyczące numerów NIP, REGON, kont bankowych. Zakładek zawierających najważniejsze numery telefonów. Menu przedmiotowego (na stronie głównej w centralnej części serwisu) o nazwie Przyjazny urząd zawierającego odnośniki do podstron BIP; Modułu wyszukującego znajdującego się po prawej stronie górnej części serwisu; Okna głównego, w którym wyświetlane są informacje zawarte na poszczególnych stronach BIP; Pomocnika oznaczonego dużym znakiem pytajnika który umożliwia wskazanie najważniejszych udogodnień w jakie została wyposażona strona serwisu. Stopki zawierającej przejścia do strony startowej Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Jarosławiu oraz do mapy serwisu.Każdy dokument w Biuletynie zawiera takie informacje jak:kto i kiedy wytworzył dany dokument, kto i kiedy wprowadził dany dokument do Biuletynu, kto i kiedy zmodyfikował dany dokument.

Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, w postaci ujednoliconego systemu stron w sieci informatycznej, stworzony w celu powszechnego udostępniania informacji publicznej.

Podstawa prawna tworzenia BIP:

 • Ustawa z dnia 6 września 2001r. o dostępie do informacji publicznej,
 • Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 11 października 2005r. w sprawie minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych,
 • Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej.

BIP składa się z:

 1. Menu górnego zawierającego przejścia do:
  • strony startowej Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Jarosławiu,
  • Strony Głównej Biuletynu Informacji Publicznej (https://www.bip.jaroslawski.pl/),
  • mapy serwisu;
 2. Zakładek zawierających: dane kontaktowe, godziny urzędowania oraz pozostałe informacje dotyczące numerów NIP, REGON, kont bankowych.
 3. Zakładek zawierających najważniejsze numery telefonów.
 4. Menu przedmiotowego (na stronie głównej w centralnej części serwisu) o nazwie Przyjazny urząd zawierającego odnośniki do podstron BIP;
 5. Modułu wyszukującego znajdującego się po prawej stronie górnej części serwisu;
 6. Okna głównego, w którym wyświetlane są informacje zawarte na poszczególnych stronach BIP;
 7. Pomocnika oznaczonego dużym znakiem pytajnika który umożliwia wskazanie najważniejszych udogodnień w jakie została wyposażona strona serwisu.
 8. Stopki zawierającej przejścia do strony startowej Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Jarosławiu oraz do mapy serwisu.

Każdy dokument w Biuletynie zawiera takie informacje jak:

 • kto i kiedy wytworzył dany dokument,
 • kto i kiedy wprowadził dany dokument do Biuletynu,
 • kto i kiedy zmodyfikował dany dokument.

Metryka dokumentu Rejestr zmian

Opublikował: Administrator
Data publikacji:
Ostatnio zmieniany:
Ostatnio zmieniany przez: Barbara Wawro